[III liga] Piast Karnin - Bielawianka Bielawa 0:1 (0:0)

• autor: piast_karnin, 2015-05-02 15:00

Tuż przed majówkowym weekendem podopieczni Tomasza Jeża na własnym terenie podejmowali sąsiada z tabeli Bielawiankę Bielawa. Niestety jedna bramka zadecydowała o porażce Piasta. W 76 min. do siatki trafił Dawid Włodek.

Pierwszą groźną akcje kibice zgromadzeni przy Łagodzińskiej mieli okazję zobaczyć już w 3 min. Precyzyjnego podania wzdłuż pola karnego gospodarzy nie wykorzystał zamykający akcję pomocnik Bielawianki. Godną odnotowania sytuację po drugiej stronie boiska mieliśmy w 28 min. Dokładne podanie Cezarego Łusia do Daniela Startka, który znajdował się w polu karnym przejął goalkeeper gości. Niespełna dziesięć minut później lewą stroną boiska dobrym rajdem popisał się ofensywny zawodnik Bielawy, zszedł do środka jednak strzał minął bramkę Karnina. W 41 min. po rzucie wolnym z dużej odległości niewiele zabrakło do objęcia prowadzenia, niestety piłka wylądowała na słupku. Pierwsze minuty drugiej odsłony spotkania należały do Piasta. W 48 min. błąd stopera wykorzystał Daniel Startek niestety w walce z obrońcą oddał niecelny strzał. Chwilę później ponownie Piast pod bramką przeciwnika. Tym razem Michał Pakuła zagrał piłkę w pole karne do lewego pomocnika ten oddał strzał, z którym uporał się bramkarz. Czerwono - czarni nie rezygnowali. Po godzinie gry bardzo dobrze wykonany rzut rożny piłkę głową w kierunku bramki skierował Piotr Buda, po raz kolejny trafił w boczną siatkę. 76 min. przyniosła sytuację bramkową. Dokładna wymiana podań między trójką przyjezdnych i precyzyjny strzał obok bezradnego Arkadiusza Fabiańskiego. Podrażnieni stratą bramki gospodarze próbowali jeszcze walczyć o remis, niestety mocno cofnięty zespół z Bielawy nie pozwolił sobie na błąd do końca spotkania.

PIAST KARNIN  0:1  BIELAWIANKA BIELAWA
                          - 76' Włodek

Piast: Fabiański - Płucienniczak (68' Błaszkowski), Buda, Kożuchowski, Wawrzyniak - Startek, Pakuła, Łuś (86' Skowron), Sędziak (81' Cybulski) - Gardzielewicz, Zdrojewski.

Koleje spotkanie w ramach III ligi będziemy mieli przyjemność oglądać już 3 maja o godz. 14:00 przy ul. Łagodzińskiej. Rywalem Piasta będzie Śląsk II Wrocław. Już dziś zapraszamy na ten mecz.