Chcesz pomóc przy tworzeniu strony? Nie ma problemu. Napisz do nas w jaki sposób chciałbyś pomóc przy jej realizacji.

Wyszukiwarka

Aktualności

[III liga] Piast Karnin - Foto Higiena Gać 1:1 (0:1)

• autor: piast_karnin, 2015-04-05 00:08

W świątecznej 22. kolejce III ligi Piast Karnin na własnym terenie rywalizował z wyżej notowaną w tabeli Foto Higieną Gać. Po zaciętym i bardzo dobrym spotkaniu w drugiej połowie drużyny zdobyły po jednej bramce i podzieliły się punktami. Dla gospodarzy do siatki trafił Michał Pakuła, natomiast dla gości Radosław Florek.

Początek zawodów był bardzo spokojny w wykonaniu oby jedenastek. Pierwszą groźną sytuację godną odnotowania mieliśmy w 21 min. Adam Zdrojewski oddał niesygnalizowany strzał z przed pola karnego jednak piłka rykoszetem odbiła się od zawodnika gości i opuściła boisko. Dwie minuty później dobrze interweniował Arkadiusz Fabiański po strzale ze środkowego sektora. Na kilka minut przed końcem pierwszej odsłony Foto Higiena wyprowadziła bramkową akcje. Dobre dośrodkowanie z prawej strony w polu karnym wykorzystał Radosław Florek wykorzystując błędne ustawienie defensorów Piasta. W drugiej połowie kibice zgromadzeni przy Łagodzińskiej mieli okazje obejrzeć zupełnie inny zespół czerwno - czarnych. Wyższy pressing i przede wszystkim podrażnione ambicje przełożył się na okazje bramkowe. Pierwszą z nich w 54 min. miał Michał Pakuła, który w pojedynku sam na sam z bramkarzem nie potrzebnie szukał podania do partnera z ataku. Kolejne ostrzeżenie goście dostali w 62 min. ponownie Pakuła wywalczył piłkę wybitą przez goalkeeper'a przyjezdnych zagrał ją do Bartłomieja Szamotulskiego ten jednak strzelił w sam środek bramki. Przewaga jedenastki Karnina rosła. W 67 min. dobrze wykonany rzut z autu jednak strzał  Macieja Sędziaka ponownie w bramkarza Gaci. Więcej ostrzeżeń nie było, w 73' na prawej stronie piłkę otrzymał Maciej Sędziak wszedł z nią do środka pola i dokładnie zagrał do Michała Pakuły, który tym razem posłał piłkę do siatki. Czerwno - czarni nie rezygnowali z wali o całą pulę. Na niespełna dziesięć minut przed końcem spotkania Sędziak zagrał do Szamotulskiego wzdłuż bramki jednak obrońcy w porę wybili piłkę na rzut rożny. Do końca zawodów wynik nie uległ zmianie i Piast podzielił się punktami z Foto Higieną.

PIAST KARNIN  1:1  FOTO HIGIENA GAĆ
- 73' Pakuła            - 43' Florek

Piast: Fabiański - Startek, Buda, Brzytwa, Wawrzyniak - Werbski, Kożuchowski, Pakuła, Sędziak - Zdrojewski, Szamotulski.

O kolejne ligowe punkty Piast Karnin będzie walczył w Lubiniu, gdzie 12 kwietnia o godz. 13:00 zagra z Zagłębiem II. Na własnym terenie kibice przy Łagodzińskiej będą mieli okazje zobaczyć czerwono - czarnych 18 kwietnia w derbowym pojedynku ze Stilonem Gorzów. Początek o 15:00.