[III liga] Formacja Port 2000 - Piast Karnin 0:0

• autor: piast_karnin, 2015-03-14 21:40

W rozegranym dziś inauguracyjnym spotkaniu rundy wiosennej Piast Karnin bezbramkowo zremisował z liderem dolnośląsko - lubuskiej III ligi.

Od pierwszych minut gospodarze starali się przejąć inicjatywę, utrzymywali się przy piłce i stwarzali sytuacje podbramkowe. Pierwszy groźny strzał oddała Formacja w 6'. Dwie minuty później w środkowym sektorze boiska dobrym dryblingiem popisał się zawodnik gospodarzy jednak strzał nie zagroził Arkadiuszowi Fabiańskiemu. Piast szukał swoich okazji w kontratakach. W 26 min. po wyrzucie piłki z autu w polu karnym znalazł się Piotr Buda jednak oddał strzał w środek bramki. Następna akcji Mostek przyniosła bramkę ze stałego fragmentu gry, jednak zawodnik, od którego odbiła się piłka był na pozycji spalonej co zauważył sędzia liniowy. Końcowe minuty pierwszej połowy to składniejsze akcje czerwono - czarnych, dokładne wymiany podań oraz kilka groźnych strzałów na bramkę rywala. Po przerwie Formacja znów starała się narzucić swój styl gry, jednak brakowało im skuteczności. W 57' jedną z najładniejszych akcji spotkania przeprowadzili goście. Prawą stroną pod presją przeciwnika dobrze uwolnił się Bartosz Werbski zagrywając piłkę do Bartłomieja Szamotulskiego ten w środku pola dostrzegł Michała Pakułę, który z pierwszej piłki podał ponownie do Szamotulskiego oddał strzał, bramkarz z największymi problemami sparował futbolówkę na rzut rożny. Kolejne minuty to duża liczba stałych fragmentów dla gospodarzy, jednak nie znaleźli oni sposobu na dobrze dysponowanego Fabiańskiego. W 80' po zamieszaniu w polu karnym ponownie Szamotulski oddał strzał jednak piłka nie znalazła drogi do bramki. Końcówka spotkania to szaleńcze ataki gospodarzy, które nie przyniosły rezultatu. Dzięki walce, zdeterminowaniu i solidnej grze defensywnej udało zdobyć się jeden, cenny punkt na bardzo trudnym terenie.

Następne spotkanie o mistrzostwo donlośląskio - lubuskiej III ligi Piast Karnin rozegra 21 marca z Karkonoszami Jelenia Góra na własnym stadionie o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy.

FORMACJA PORT 2000 MOSTKI  0:0  PIAST KARNIN

Piast: Fabiański - Startek, Buda, Brzytwa, Płucienniczak - Werbski, Pakuła, Wawrzyniak (85' Gardzielewicz), Kożuchowski, Zdrojewski - Szamotulski (90' Grzech).

Formacja: Merda, Bebeto, Górski, Zieliński, Ojikutu (76' Świątek), Sylwestrzak, Stefanowicz, Juchacz, Skiba (64' Lawal), Cipior, Piosik.

Napomnienia: Zieliński - Zdrojewski