Puchar Polski: Walczymy dalej

• autor: admin.piast, 2014-03-26 20:50

Piast Gorzów Karnin wygrywa pojedynek 1/8 finału Pucharu Polski w Zielonej Górze pokonując 2:0 zespół KSF Zielona Góra. Tym samym awansuje do 1/4 finału i jest bliski walki o wielki finał, który zostanie rozegrany na stadionie PORTU 2000 w Mostkach.

Dziś (26.03) rozegrano kolejny etap Pucharu Polski. Los chciał, że Piast trafił na zielonogórską drużynę. To przysporzyło dodatkowego smaczku, gdyż spotkanie czerwono-czarnych z KSF Zielona Góra zostało okrzyknięte derbami stolic lubuskiego.

Na prośbę obu klubów zmieniono godzinę rozegrania meczu na 16:00 i o tej porze rozpoczęto punktualnie spotkanie w Zielonej Górze. Gospodarze już od kilku dni wstecz zapraszali na mecz poprzez swój fanpage na facebooku co sprawiło, że spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Spotkanie obu zespołów oglądało blisko 300 osób, co może świadczyć tylko o powadze sytuacji w jakiej znalazły się obie drużyny.

Mecz rzeczywiście od samego początku mógł przykuwać uwagę kibiców. Mimo iż w pierwszej połowie nie padła żadna bramka, to trzeba przyznać, że była bardzo mocno obdarzona składnymi akcjami oraz paradami obronnymi bramkarzy. Najwięcej uwagi przyciągał właśnie golkiper gospodarzy, gdy na jego bramkę biegli raz Michał Świercz, a po chwili Marcin Żeno. Oboje jednak nie dali rady zielonogórskiemu "bocianowi", który świetnie wyczuwał ich intencje. Do przerwy wynik został niezmieniony.

W drugiej odsłonie meczu Piast lekko odpuścił, mimo tego jako pierwszy wyszedł na prowadzenie, po tym jak w polu karnym został faulowany Mateusz Konefał. Sędzia z lekkim zawahaniem podyktował jedenastkę i mimo protestów miejscowych nie zmienił swojej decyzji. Egzekutorem pierwszej bramki był faulowany Konefał i Piast tym samym wyszedł na prowadzenie. Mocno podenerwowani tym incydentem gospodarze przeszli do ofensywy i za wszelką cenę chcieli doprowadzić do remisu. Jedną z ciekawszych sytuacji oglądaliśmy na kwadrans przed końcem, kiedy Falubaz miał okazję do wyrównania interweniował Bogusz Talarczyk, chwilę później z kontrą wyszli gorzowscy piłkarze i zamiast remisu mieliśmy już 2:0. Ponownie wyższość pokazał Mateusz Konefał uderzając mocno z narożnika pola karnego. Tym akcentem przypieczętował wygraną Piasta w ważnym meczu, dając awans do kolejnej rundy.

Już wiemy, że przeciwnikiem gorzowsko-karnińskiego zespołu będzie rywal z ligowych zmagań, Ilanka Rzepin. Będzie więc okazja do zrehabilitowania się za inaugurację ligowych zmagań tego roku (przypomnijmy, Piast przegrał na własnym boisku z Ilanką Rzepin 0:2).

Spotkanie 1/4 fianłu Pucharu Polski pomiędzy Piastem Gorzów Karnin, a Ilanką Rzepin zostanie rozegrane 23 kwietnia na stadionie przy Łagodzińskiej.

KSF Zielona Góra  - Piast Gorzów-Karnin 0:2 (0:0)

bramki: Konefał 54`k., 76`

Piast: Talarczyk-  Buda (49’ Kaczmarek), Spiliszewski, Brzytwa, Zdrojewski - Pakuła, Bednarz, Startek, Świercz (81’ Szamotulski)- Konefał, Żeno

Pozostałe wyniki: Santos Świeboddzin - Ilanka Rzepin 0:5, Błękitni Dobiegniew - Arka Nowa Sól 0:1 pd., Carina Gubin - Promień Żary 1:2, LZS Bobrówko - ŁKS Łęknia 1:0, Warta Słońsk - Syrena Zbąszynek 0:2, Fadom Nowogród Bobrzański - Sprotavia Szprotawa 2:1, Stelmet UKP II Zielona Góra - Orzeł Międzyrzecz 1:0