Bezskuteczny Piast na remis z Orłem

• autor: admin.piast, 2014-03-08 19:05

Nie tak miało wyglądać spotkanie przy Łagodzińskiej. Piast traci jako pierwszy bramkę i jedynie wywalcza remis z czwartoligowym Orłem Międzyrzecz. W ostatnim meczu towarzyskim przed ligą podopieczni Mariusza Niewiadomskiego muszą przede wszystkim poukładać sobie dużo w głowach.

Po raz kolejny Piast wyszedł na boisko mocno ociężały. Mimo tego, w pierwszej odsłonie meczu to właśnie gospodarze powinni wyjść szybko na prowadzenie, jednak przez pierwszy kwadrans zgromadzeni kibice przy Łagodzińskiej oglądali przede wszystkim nieskuteczne wykańczanie akcji.

Bardzo często piłkarze piasta lądowali na spalonym, a w sytuacji, gdy już się udało obejść pułapkę ofsajdową, Szamotulski albo nie dobiegał do piłki albo słabym strzałem kierował piłkę tak, że bramkarz bez trudu łapał bądź wybijał poza bramkę. Pierwsza połowa przebiegła szybko i bez wielkich wydarzeń.

Druga odsłona spotkania za to przyniosła zaskakujący zwrot akcji, w którym goście wyszli na prowadzenie. Po zamieszaniu przed polem karnym zmiennika Talarczyka z pierwszej połowy kuriozalny błąd popełnia Fabiański, który strzał ... do obrony przepuszcza pod rękoma. Piłka co prawda odbita jeszcze przed rękoma, ale leciała na tyle wolno, że powinna znaleźć się nie w siatce, a w rękach gorzowskiego golkipera.

Oba zespoły zaczęły mocno naciskać na rywala. Dużo szybkich akcji i odważnych wejść, niestety dla jednego z graczy zakończyły się czerwoną kartką. Na 25. minut przed końcem Piast stracił jednego zawodnika i musiał grać w dziesiątkę. Jednak sparingi rządzą się własnymi prawami i po chwili do zespołu dołączył jedenasty zawodnik i powrócono do normalnej gry.

Na kwadrans przed końcem do bramki trafia Żeno, który zaraz po zdobyciu bramki powędrował wyciągnąć ją z siatki gości nawołując do swych współpartnerów o dalszą mobilizację. Niestety słowa otuchy były nadaremne, gdyż wynik do ostatnich chwil pozostał bez zmian.

Piast Gorzów Karnin - Orzeł Międzyrzecz 1:1 (0:0)

Piast: Talarczyk (46' Fabiański), Spiliszewski, Zdrojewski, Buda (50' Rutkowski - 67' [po cz. kartce] Korczyński), Juszkiewicz, Korczyński (46' M. Rutkowski), Konefał (70' Raćko), Wawrzyniak, Świercz, Szamotulski (46' Bednarz), Żeno;