Stadion

Stadion przy ulicy Łagodzińskiej w Karninie.

Stadion Klubu Piast Karnin mieści się przy ulicy Łagodzinskiej .

W infrastrukturę stadionu wchodzą :

Boisko Treningowe:

Długość / Szerokość - 97m/63m

Oddany do użytku - Sierpień 2008

Boisko główne :

Długość / Szerokość - 109m/68m

Oddany do użytku - Wiosna 2009

Kiedyś było tutaj wysypisko śmieci, ale dzięki wielkim staraniom udało się stworzyć piękny obiekt, na którym dziś mamy przyjemność grać mecze ligowe.
W niedługim czasie powstało pierwsze boisko. Na samym początku tylko murawa lecz to się zmieniło (zdj.1 - 2)

Włożono w nie wiele pracy. Było bardzo ciężko gdyż miejsce, na którym teraz znajduje się owy obiekt sportowy było w nieciekawym stanie. Kamienie, głazy, pustaki ... to tylko początek utrudnień które czekały na pracowników budowy boiska.
Wreszcie, gdy na teren budowy wjechały ciężkie maszyny prace mogły ruszyć pełną parą. Stawano na głowie by doprowadzić obiekt (teren) do porządku.

Wszytko dopięte na ostatni guzik.
Ostatnie dni ciężkiej pracy opłaciły się. Ludzie którzy przyczynili się do wybudowania jakże pięknego obiektu mogli napawać się nim na wielkim otwarciu, gdzie nie zabrakło dobrej zabawy oraz pierwszych zmagań ligowych ( Galaktica Dzierżów vs Piast Karnin).
Na pewno usatysfakcjonowany z końcowego etapu prac był prezes klubu Piasta Karnin: Jerzy Leśniewski , który przyczynił się do wybudowania tegoż obiektu. (zdj.2)

zdj.2

Dzięki niemu możemy cieszyć się z osiągnięć drużyny w lidzie oraz dziękować za miejsce spotkań, na którym odbywają się po dzień dzisiejszy mecze na wysokim poziomie.

Życzymy naszym zawodnikom, aby zdobywali na swoim obiekcie jak najwięcej bramek w meczach, dzięki którym będą mogli walczyć o najwyższą pozycje w tabeli, by móc zawalczyć o awans do wyższej ligi.

zdj.3

(jawa)